Yazılı Çeviri Hizmeti

YAZILI ÇEVİRİ

Tercüme Türü
Yazılı Tercüme

Tercüman Türü
Yeminli Tercüman

Tercüme Dilleri
Tüm Dünya Dilleri

Hizmet Türü
Yazılı Çeviri

Kuruluş Türü
Sağlık Kurumları
İlaç Sanayi
Ticaret Firmaları
İhracat Firmaları
Hukuk Büroları
Kitap Evleri
Üniversiteler

YAZILI ÇEVİRİ HİZMETLERİ

Yazılı Çeviri Hizmeti

Yazılı Çeviri uzmanlık alanları olan çeviri türleri arasında yer alır. Uzmanlık alanlarından yola çıkacak olursak, çevrilmesi gereken metin dilinin bilinmesi çeviri için yeterli değildir. Profesyonel çevri için dilin tekniklerine de hakim olunması gerekir. Bu alanda SBY danışmanlık uzman ve yeminli tercümanları ile profesyonel, güvenli ve kalite yazılı tercüme hizmeti sunar.

Yazılı Çeviri Türleri;

  • Tıbbi Metin Çevirisi
  • Teknik Metin Çevirisi
  • Ticari Metin Çevirisi
  • Edebi Metin Çevirisi
  • Sosyal Bilimler Çevirisi
  • Hukuki Metin Çevirisi
  • Web Site Çevirisi

Tıbbi Metin Çevirisi

Sağlık Kurum ve Kuruluşlarında “Tıbbi metin çevirisi” “tıp çevirisi” olarak da bilinmektedir. Tıp terminolojisinin ağırlıklı olarak kullanıldığı metinlerdir. Epikriz raporları, kan tetkiki raporları, radyoloji raporları, Ameliyat raporları, İstirahat raporları, Davet mektupları, konsolosluk yazıları ve onam formları çevirileri gibi birçok yazılı metin çeviri hizmeti sunulmaktadır. SBY danışmanlık, yeminli tercümanları ile birçok dilde profesyonel, güvenli ve kaliteli yazılı çeviri hizmeti sunar.

Teknik Metin Çevirisi

Teknik çeviri: Teknoloji, ulaşım, makine imalat ve enerji gibi alanların teknik terimlerine hakim olan ve sektörün yazım diline dikkat ederek yapılan çeviriye “teknik çeviri” denmektedir.

SBY danışmanlık teknik çeviri türlerinde alanında uzman tercüman kadrosu ile profesyonel, kaliteli ve güvenli teknik çeviri hizmeti sunar.

Ticari Metin Çevirisi

Ticari çeviri: Ticari sözleşme, Ticari yazışmalar, Ekonomi & Finans Raporları, Kira sözleşmeleri, Muhasebe raporları, İş ortaklığı sözleşmeleri,  Yıllık rapor ve bilanço belgeleri, Satış mektupları ve teklifler gibi birçok ticari belge ve evrakları alanında uzman tercüme ekibimiz ile profesyonel ve kaliteli çeviri hizmeti sunar.

Edebi Metin Çevirisi

SBY danışmanlık kitap çevirilerinde profesyonel hizmet sunmaktadır. Alanında uzman çevirmenlerimiz ile birçok dilde edebi eser çevirisi sunmaktayız.

Sosyal Bilimler Çevirisi

SBY danışmanlık bilimsel metinleri alanında uzman çevirmen kadrosu ile profesyonel, güvenli ve kaliteli bir çeviri hizmeti sunar.

Hukuki Metin Çevirisi

Hukuk alanında çeviri yapmak belirli bir birikime sahip olan tercümanların yapabileceği bir çeviridir. Hukuk alanında yapılan çevirilerin yüksek bilgi ve birikim gerektirmektedir. Sebep şudur ki hukuki terminolojide kullanılan terimler eskiden gelen terim veya kelimelerdir. Hukuki kelimeleri bilmeyen veya daha önce duymamış kişilerin duyduklarında burada ne demek istemiş diye durup düşündüğü terimler veya kelimelerdir.

SBY danışmanlık hukuk alanında uzman tercümanları ile profesyonel, güvenli ve kaliteli yeminli yazılı çeviri hizmeti sunar.

WEB SİTE ÇEVİRİSİ

Web tasarım uzmanları tarafından oluşturulan web sitelerinin artık bir çok dilde hizmet vermesi planlanmaktadır. Web siteleri günümüzün olmaz ise olmazları arasında yerini almıştır. Firmanızın dünya genelindeki diğer müşteriler ile  iletişim kurabilmek için bir çok dilde yayın yapması gerekmektedir. Çevrilerin anlamına uygun yapılması daha öneli bir konudur. Web sitenizin anadili dışında birden fazla dil’e ihtiyacı olacaktır. SBY danışmanlık tüm dünya dillerinde profesyonel çeviri hizmeti sunmaktadır. Teknik tercüme hizmeti, uzman tercümanlarımız tarafından özenle gerçekleşmektedir.

HEMEN FİYAT TEKLİFİ ALIN

    RussiaEnglishGermanTurkeySaudi Arabia